top of page

תודות

הקמת האתר התאפשרה תודות להתוויות הבסיס על ידי ארז אלוני, נכדו של מנחם מרך ויובל נמליך, נכדו של יהושע גפני, והקמתו נעשתה על ידי טליה קליינר דייגי, נכדתו של אברהם דייגי ובעיקר על ידי גיא יחיאלי, נכדו של יהודה יחיאלי, כולם נכדים של פדויי השבי.

תודה גדולה לבני משפחות השבויים חברי פורום המשפחות הפעילים בפייסבוק ובערוצים האחרים שמוכיחים כבר ארבע שנים ברציפות שהנושא הזה חשוב וחיוני, תודה לחברי הפורום שלקחו על עצמם תפקידים קטנים כגדולים באירועים השונים של הפורום, ובמי שהיו חברים בצוות ההיגוי בעבר ולמי שחברים בצוות בהווה. מאחר ומדובר במאות אנשים לא נוכל לציין את שמם אחד אחד אך תודתנו שלוחה אליהם אישית. תודה מיוחדת נבקש לשלוח לאבנר דורמן, סו אלימלך, ויהודה גרניט, חברי צוות ההיגוי הראשון של פורום המשפחות שתרמו רבות להתנעת התהליך ולהישגיו הראשונים ביניהם כנס ההצדעה בבית הגדודים (2014) והקמת יער פדויי השבי.

קרדיט לצילומים:

כל הזכויות שמורות למשפחות פורום פדויי השבי ועזבונותיהם.  

במידה וידוע לכם שמו של הצלם שצילם צילום מסוים אנא פנו אלינו.

את פעילויות הפורום צילמו: גיא יחיאלי, ארז אלוני, יוסי קרת.

בנוסף, פורום המשפחות חב תודה גדולה לאנשים פרטיים וארגונים רבים על תמיכתם בפעילות לאורך השנים.

לפרופסור יואב גלבר. תודה ראשונה על מחקרו משנות השמונים שמהווה עד היום את הבסיס ההיסטורי המקיף ביותר המצוי על פרשת השבויים הארצישראליים בשבי הנאצי. כל מה שידענו עת יצאנו למסע הזה ידענו בזכותו. תודה מיוחדת שלוחה לפרופסור גלבר גם על מדיניות הדלת הפתוחה והתמיכה בפורום המשפחות מהימים שהוא עוד היה רק מחקר שורשים אישי, מדיניות זו לא השתנתה לאורך כל שנות פעילות הפורום ועל כך חייבים לו פדויי השבי ובני משפחותיהם תודה כפולה ומכופלת.

למוזיאון בית הגדודים בניהולה של הגב' רחל סילקו ולמוזיאון הלוחם היהודי בלטרון בניהולו של מר צבי קן-תור על תמיכה בלתי מסוייגת בפרוייקט החל מימיו הראשונים (2013/2014).

לתא"ל במיל. ישי דותן יו"ר עמותת מורשת חיל ההנדסה על שפעל לתיקון מיידי של הידע הנצבר בעמותה אודות  ראשוני המתנדבים לחיל ההנדסה בצבא הבריטי (2015), ועל החיבור לחיל ההנדסה (2016).

לתא"ל אושרי לוגסי, קצין הנדסה ראשי על אימוצו המיידי של הסיפור בידי חיל ההנדסה הקרבית של צה"ל (2016)  ולראש מדור תורת חיל הנדסה, אל"מ דיויד סולומון על  תמיכתו הרחבה בפעילויות המשותפות וביניהן חבירת מסע בני המשפחות למסע עדים במדים (2016), כנס המשפחות (2016) והמפגש ביער פדויי השבי (2017). פלוגות 601, 603 ו- 605 של החפרים מפעמות עד היום בחיל ההנדסה ואיתן שאר יחידות החפרים ולוחמי חיל ההנדסה בצבא הבריטי, ופדויי השבי. 

לאל"מ במיל' בני מיכלסון, יו"ר האגודה להיסטוריה צבאית על חשיפתו את אירועי כרתים ותמיכתו בפעילוות השונות של הפורום.

לארגון "צוות" גימלאי צה"ל ומערכות הביטחון, ובעיקר למר ירמי אולמרט , יור" הועדה לטכסים וקשרי חוץ,  על התמיכה והחיבוק החם לו זוכה הפורום בפעילויות השונות.

לקרן הקיימת לישראל, על התיקון החשוב והראוי שעשתה בהקמת יער פדויי השבי (2015), שימור שלט ההנצחה והמשך התמיכה במפגשי המשפחות ביער.

למרכז משמעו"ת בניהולה של הגברת לאה גנור על שיתוף הפעולה הטבעי סביב חשיפת פרשה עלומה זו בקרב מבקרי המרכז.

למר יעקב יניב מנכ"ל יד יצחק בן צבי על התמיכה בחבירת מסע עדים במדים (2016) בפיקודו של קהנ"ר אל מסע בני המשפחות, על חברותו ומחוייבותו לספר את סיפורם של פדויי השבי מעל כל במה.

לגברת נעמה אגוזי, רכזת מחוז צפון המגמה להכשרת מורים ביה"ס הבינלאומי להוראת השואה "יד ושם" על שהאמינה בנו מן הרגע הראשון, צללה אל סיפורם של השבויים וסללה את הדרך לקיומו של מסע בני המשפחות (2016) ולתיקונים נוספים בהנחלת פרשה זו בארגונים שונים. 

לשגרירויות בריטניה בישראל וביוון על החבירה לאירועי הנצחה.

לד"ר ישראל בן דור על הירתמותו לבחון אספקטים חדשים של היעלמות פרשת השבי מנרטיב הלוחם היהודי ומוכנותו לבוא שוב ושוב ולחלוק איתנו את ידיעותיו.

לד"ר אמנון מעבי על מחקרו המרענן "עלומים בקדמת הבימה"  המנתח את תרומתה החשובה של העדה התימנית למאבק על הקמת מדינת ישראל, ומוציא אל האור את מאות בני העדה פדויי השבי והחללים. 

אנו תקווה שלא שכחנו איש. אם במקרה כן - צרו איתנו קשר

כל פעילות פורום המשפחות נעשיית בהתנדבות -

כולל תמיכתם של האנשים והארגונים הרשומים מעלה.

ועל כך תודתנו.

bottom of page